Az első hat pontot nem fejteném ki, mivel minden szövetségi eseményről tájékoztattuk olvasóinkat nemcsak ajánlóban, hanem mindegyikről beszámoló is készült. A pénzügyi, költségvetési beszámolókkal pedig nem fárasztanék senkit, elolvashatja, aki belép a Jazz Szövetségbe.
A hetedik ponttól lett érdekes a közgyűlés, amikor a tagdíj emeléséről kellett döntenie az egybegyűlteknek. A tagdíjat 1500 Ft-tal emelték meg, kivéve a tanulóknak, akiknek maradt - egy pár perces vita után - az eredeti összegű befizetés. Tehát jövőre már 5000 Ft-ot kell fizetni minden felnőttnek, aki nem tanul (és nem nyugdíjas).
Egy hosszabb vita következett a nyolcas pontnál, amikor a vezetőség tagjainak díjazásáról vagy nem díjazásáról kellett dönteni. Eddig senki nem kapott fizetést a munkájáért, 30 éve mindenki társadalmi munkában vállalta ezt a nemes szerepet a jazz érdekében. Bágyi Balázs elnök javaslatára azonban jövő évtől ez megváltozik, és a költségtérítésen felül, az elnök 50.000 Ft havi bruttó plusz költségtérítést is kap a munkájáért. A vita akkor alakult ki, mikor ezen felül még a munka mennyiségétől függően szerettek volna kieszközölni kifejezetten az elnöknek plusz pénzt, egész pontosan maximum a minimálbér háromszorosát. Egyedül Gayer Ferenc szólalt fel, hogy ő 2013-ban társadalmi munkában vállalta a vezetőségi tagságot, és ezt fent is tartja.
Ezt a kérdést későbbre elnapolták, ha esetleg olyan nagyságú pénzmennyiség érkezne a Szövetséghez, amikor a többletmunka sok-sok órát lekötne az életükből.
Ezután következett a vezetőségi tagok megválasztása, amire kétévente kerül sor. A sok fiatal résztvevőből lehetett tudni, hogy idén megváltozik egész biztosan a vezetőségi tagok összetétele. Többen javasolták, hogy kerüljön fiatal és nő is a vezetőségbe, és az ajánlások is ezt tükrözték. Összesen 17 ajánlás érkezett (fotó). 13 év óta közel ugyanaz a felállás vezette a Szövetséget.
Majdnem kihagytam az ellenőrző bizottság tagjainak megválasztását, helyesebben újraválasztását, így újabb 2 évig töltik be ezt a funkciót: Szigeti Péter, Bagó István, Szabó Zsolt
Miután idén - számomra furcsa mód-, a választás előtt 6 nappal érkezett egy email a Jazz Szövetségtől, hogy meghatalmazás útján is lehet szavazni, a feltétel, hogy tag legyen a meghatalmazó, és rendesen fizesse a tagdíjat, így még annál is több szavazat került a ládába, ahányan a teremben jelen voltak, volt aki közel 20 meghatalmazást is beletömött a ládába, és a bennfentesek már az előző hétvégén is gyűjtötték az aláírásokat. Erről előzetes egyeztetés nem történt, szerintem szerencsésebb lett volna, ha a jövő évtől történik meg az ilyen módon is érvényes szavazás. Mostantól viszont ez lehetővé vált, így két év múlva már hónapokkal a választás előtt elindulhat a meghatalmazások begyűjtése (itt ismét felmerülhet a bennfentesség kérdése: ki tudhatja a tagok neveit?). Izgalmas lesz…
A szavazatszámlálás közben a szakmai díjakra is leadhatták voksukat a résztvevők.
Végülis az elhúzódó beszámolók és szavazás után már nem volt lehetőség egyéb dolgok megvitatására, mint a fenti szokatlanul gyors határozatban meghozott, nem jelenlévők szavazása is.
Az elnökségi tagok és a díjak kihirdetése után véget ért a közgyűlés. Utána pedig összeült a megválasztott vezetőség és elnököt választottak, valamint megbeszélték a további teendőket.
A 2021. szeptember 5-én a Magyar Jazz Szövetség elnökének és elnökségi tagoknak a következőket választották meg:
Bágyi Balázs – elnök
Gayer Ferenc – alelnök
Zsoldos Béla – alelnök
Kollmann Gábor
Karosi Júlia
Nagy János
Pozsár Máté
Idén a díjak elosztása a következőképpen alakult:
Gonda János-díj: Winand Gábor (Posztumusz)
Pernye András-díj: Kármán Sándor – a Ceglédi Dobmúzeum vezetője
Szabó Gábor-díj: Winand Gábor (Posztumusz)
Jazz Mecénás díjat később, az elnökségi ülésen osztották ki – ahogy megkapjuk az eredményt, közölni fogjuk a nevet/neveket.
Gratulálunk az új vezetőségnek és Kármán Sándornak! Sajnáljuk, hogy Winand Gábor fantasztikus jazz-énekes ezt már nem érhette meg.
Fotó: Irk Réka, MJSZ